Vishay Vitramon CDR02BP221BKUSAT
CDR02BP221BKUSAT
Part No.:
CDR02BP221BKUSAT
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1805 (4512 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCDR02BP221BKUSAT.pdf
Description:
CAP CER 220PF 100V BP 1805
  • Related Categories
Package/Case:
1805 (4512 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR02
ProductStatus:
Active
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
BP
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
FailureRate:
S (0.001%)
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.180 L x 0.050 W (4.57mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.055 (1.40mm)