Vishay Vitramon CDR02BP271BJUSAJ
CDR02BP271BJUSAJ
Part No.:
CDR02BP271BJUSAJ
Datasheet:
ShinYuaCDR02BP271BJUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 270PF 100V BP 1805
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
BP
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
S (0.001%)
Size/Dimension:
0.180 L x 0.050 W (4.57mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.055 (1.40mm)