Vishay Vitramon CDR02BX103BKMSAJ
CDR02BX103BKMSAJ
Part No.:
CDR02BX103BKMSAJ
Datasheet:
ShinYuaCDR02BX103BKMSAJ.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 100V BX 1805
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
BX
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
S (0.001%)
Size/Dimension:
0.180 L x 0.050 W (4.57mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.055 (1.40mm)