Vishay Vitramon CDR02BX822BKYRAT
CDR02BX822BKYRAT
Part No.:
CDR02BX822BKYRAT
Datasheet:
ShinYuaCDR02BX822BKYRAT.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 100V BX 1805
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
R (0.01%)
Size/Dimension:
0.180 L x 0.050 W (4.57mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.055 (1.40mm)