Vishay Vitramon CDR03BP331BJWRAJ
CDR03BP331BJWRAJ
Part No.:
CDR03BP331BJWRAJ
Datasheet:
ShinYuaCDR03BP331BJWRAJ.pdf
Description:
CAP CER 330PF 100V BP 1808
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
BP
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
R (0.01%)
Size/Dimension:
0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)