Vishay Vitramon CDR03BX333BMWSAT
CDR03BX333BMWSAT
Part No.:
CDR03BX333BMWSAT
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Datasheet:
ShinYuaCDR03BX333BMWSAT.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 100V BX 1808
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
S (0.001%)
Size/Dimension:
0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)
LeadSpacing:
Datasheet:
ShinYuaCDR03BX333BMWSAT.pdf
1. How to order CDR03BX333BMWSAT on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CDR03BX333BMWSAT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR03BX333BMWSAT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR03BX333BMWSAT CDR03BP102BKWSAT CDR03BX683AKWSAT CDR03BP102BJZMAT CDR03BP102BJZPAT
Part Number CDR03BX333BMWSAT CDR03BP102BKWSAT CDR03BX683AKWSAT CDR03BP102BJZMAT CDR03BP102BJZPAT
Manufacturer Vishay Vitramon Vishay Vitramon Vishay Vitramon Vishay Vitramon Vishay Vitramon
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.033 µF 0.033 µF 0.033 µF 0.033 µF 0.033 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 100V 100V 100V 100V 100V
TemperatureCoefficient BX BX BX BX BX
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications High Reliability High Reliability High Reliability High Reliability High Reliability
FailureRate S (0.001%) S (0.001%) S (0.001%) S (0.001%) S (0.001%)
Size/Dimension 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.080 (2.03mm) 0.080 (2.03mm) 0.080 (2.03mm) 0.080 (2.03mm) 0.080 (2.03mm)