Vishay Vitramon CDR03BP391BJUSAR
CDR03BP391BJUSAR
Part No.:
CDR03BP391BJUSAR
Datasheet:
ShinYuaCDR03BP391BJUSAR.pdf
Description:
CAP CER 390PF 100V BP 1808
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
BP
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
S (0.001%)
Size/Dimension:
0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)