Vishay Vitramon CDR03BX683AKUSAR
CDR03BX683AKUSAR
Part No.:
CDR03BX683AKUSAR
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCDR03BX683AKUSAR.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 50V BX 1808
  • Related Categories
Package/Case:
1808 (4520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR03
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
BX
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
FailureRate:
S (0.001%)
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)