Vishay Vitramon CDR03BX683AKYSAR
CDR03BX683AKYSAR
Part No.:
CDR03BX683AKYSAR
Datasheet:
ShinYuaCDR03BX683AKYSAR.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 50V BX 1808
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
S (0.001%)
Size/Dimension:
0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)