KYOCERA AVX CDR12BG470AFUS
CDR12BG470AFUS
Part No.:
CDR12BG470AFUS
Datasheet:
ShinYuaCDR12BG470AFUS.pdf
Description:
CAP CER 47PF 50V BG 0505
Packaging:
Tape & Reel (TR)
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
BG
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
S (0.001%)
Size/Dimension:
0.055 L x 0.055 W (1.40mm x 1.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)