KYOCERA AVX CDR12BP0R4ABUR
CDR12BP0R4ABUR
Part No.:
CDR12BP0R4ABUR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0505 (1313 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCDR12BP0R4ABUR.pdf
Description:
CAP CER 0.4PF 50V BP 0505
  • Related Categories
Package/Case:
0505 (1313 Metric)
Packaging:
Tray
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR12
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.4 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
BP
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
FailureRate:
R (0.01%)
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.055 L x 0.055 W (1.40mm x 1.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)