KYOCERA AVX CDR12BP102AKWM
CDR12BP102AKWM
Part No.:
CDR12BP102AKWM
Datasheet:
ShinYuaCDR12BP102AKWM.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 50V BP 0505
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
M (1%)
Size/Dimension:
0.055 L x 0.055 W (1.40mm x 1.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)