KYOCERA AVX CDR12BP2R7ABUR
CDR12BP2R7ABUR
Part No.:
CDR12BP2R7ABUR
Datasheet:
ShinYuaCDR12BP2R7ABUR.pdf
Description:
CAP CER 2.7PF 50V BP 0505
Capacitance:
2.7 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
R (0.01%)
Size/Dimension:
0.055 L x 0.055 W (1.40mm x 1.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)