Sumida America Components Inc. CDRH74NP-100MC-B
CDRH74NP-100MC-B
Part No.:
CDRH74NP-100MC-B
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaCDRH74NP-100MC-B.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 1.84A 49 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CDRH74
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
1.84 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
49mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaCDRH74NP-100MC-B.pdf
1. How to order CDRH74NP-100MC-B on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CDRH74NP-100MC-B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDRH74NP-100MC-B?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDRH74NP-470MC-B CDRH74NP-100MC-B CDRH74NP-101MC-B CDRH74NP-220MC-B CDRH74NP-102MC-B
Part Number CDRH74NP-470MC-B CDRH74NP-100MC-B CDRH74NP-101MC-B CDRH74NP-220MC-B CDRH74NP-102MC-B
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series CDRH74 CDRH74 CDRH74 CDRH74 CDRH74
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 1.84 A 1.84 A 1.84 A 1.84 A 1.84 A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 49mOhm Max 49mOhm Max 49mOhm Max 49mOhm Max 49mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz