Yageo CFR-25JT-52-3M6
CFR-25JT-52-3M6
Part No.:
CFR-25JT-52-3M6
Datasheet:
ShinYuaCFR-25JT-52-3M6.pdf
Description:
RES 3.6M OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance:
3.6 MOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
0/ -1500ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm)