Yageo CFR25SJR-52-8M2
CFR25SJR-52-8M2
Part No.:
CFR25SJR-52-8M2
Datasheet:
ShinYuaCFR25SJR-52-8M2.pdf
Description:
RES 8.2M OHM 5% 1/4W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
8.2 MOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
0/ -1500ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm)