TE Connectivity Passive Product CFR50J220R
CFR50J220R
Part No.:
CFR50J220R
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaCFR50J220R.pdf
Description:
RES 220 OHM 5% 1/2W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
CFR50, Neohm
ProductStatus:
Active
Resistance:
220 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Carbon Film
Features:
TemperatureCoefficient:
0/ -450ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.118 Dia x 0.354 L (3.00mm x 9.00mm)