Bourns Inc. CHF3020DBF101R
CHF3020DBF101R
Part No.:
CHF3020DBF101R
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Chassis Mount Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaCHF3020DBF101R.pdf
Description:
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 25W
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
25W
Composition:
Thick Film
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
RF, High Frequency
CoatingHousingType:
Aluminum Oxide
MountingFeature:
Flanges
Size/Dimension:
0.300 L x 0.200 W (7.62mm x 5.08mm)
Height-Seated(Max):
0.146 (3.70mm)