Bourns Inc. CHV2010AFX-1005ELF
CHV2010AFX-1005ELF
Part No.:
CHV2010AFX-1005ELF
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCHV2010AFX-1005ELF.pdf
Description:
RESHV A 2010 10M 1% 0.5W TCR100
  • Related Categories
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)