Bourns Inc. CHV2512AFX-1005ELF
CHV2512AFX-1005ELF
Part No.:
CHV2512AFX-1005ELF
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCHV2512AFX-1005ELF.pdf
Description:
RESHV A 2512 10M 1% 1W TCR100
  • Related Categories
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.252 L x 0.126 W (6.40mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.030 (0.75mm)