Bourns Inc. CHV2512AJW-106ELF
CHV2512AJW-106ELF
Part No.:
CHV2512AJW-106ELF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCHV2512AJW-106ELF.pdf
Description:
RESHV A 2512 10M 5% 1W TCR200
  • Related Categories
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CHV-A
ProductStatus:
Active
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.252 L x 0.126 W (6.40mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.030 (0.75mm)