Taiyo Yuden CKP32161R5M-T
CKP32161R5M-T
Part No.:
CKP32161R5M-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCKP32161R5M-T.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 1A 130 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CK, P Type
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Multilayer
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
1 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
130mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test:
1 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaCKP32161R5M-T.pdf
1. How to order CKP32161R5M-T on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CKP32161R5M-T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKP32161R5M-T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKP32161R5M-T.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CKP2012N1R0M-T CKP32161R0M-T CKP32161R5M-T CKP32162R2M-T CKP32163R3M-T
Part Number CKP2012N1R0M-T CKP32161R0M-T CKP32161R5M-T CKP32162R2M-T CKP32163R3M-T
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CK, P Type CK, P Type CK, P Type CK, P Type CK, P Type
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 1 A 1 A 1 A 1 A 1 A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz