Laird Connectivity Inc. CL4490-1000-232
CL4490-1000-232
Part No.:
CL4490-1000-232
Manufacturer:
Laird Connectivity Inc.
Category:
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Package:
Datasheet:
ShinYuaCL4490-1000-232.pdf
Description:
TXRX 900MHZ RS232 1W W/ANT DB9
Packaging:
Bulk
Series:
Connexlink™
ProductStatus:
Active
Function:
Transceiver
ModulationorProtocol:
FHSS, FSK
Frequency:
902MHz ~ 928MHz
Applications:
General Purpose
Interface:
RS-232
Sensitivity:
-99dBm
Power-Output:
1000mW
DataRate(Max):
76.8kbps
Category:
Datasheet:
ShinYuaCL4490-1000-232.pdf
1. How to order CL4490-1000-232 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CL4490-1000-232 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CL4490-1000-232?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CL4490-1000-PRO CL4490-1000-PRO-SP CL4490-1000-232 CL4490-1000-485 CL4490-1000-232-SP
Part Number CL4490-1000-PRO CL4490-1000-PRO-SP CL4490-1000-232 CL4490-1000-485 CL4490-1000-232-SP
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Connexlink™ Connexlink™ Connexlink™ Connexlink™ Connexlink™
ProductStatus Active Active Active Active Active
Function Transceiver Transceiver Transceiver Transceiver Transceiver
ModulationorProtocol FHSS, FSK FHSS, FSK FHSS, FSK FHSS, FSK FHSS, FSK
Frequency 902MHz ~ 928MHz 902MHz ~ 928MHz 902MHz ~ 928MHz 902MHz ~ 928MHz 902MHz ~ 928MHz
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Interface RS-232 RS-232 RS-232 RS-232 RS-232
Sensitivity -99dBm -99dBm -99dBm -99dBm -99dBm
Power-Output 1000mW 1000mW 1000mW 1000mW 1000mW