Sumida America Components Inc. CLS62NP-101MC
CLS62NP-101MC
Part No.:
CLS62NP-101MC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
4-SMD
Datasheet:
ShinYuaCLS62NP-101MC.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 228MA 1.25OHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CLS62
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Inductance:
100 µH
Tolerance:
CurrentRating(Amps):
228 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
1.25Ohm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
InductanceFrequency-Test:
1 kHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaCLS62NP-101MC.pdf
1. How to order CLS62NP-101MC on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CLS62NP-101MC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CLS62NP-101MC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CLS62NP-101MC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CLS62NP-100NC CLS62NP-101MC CLS62NP-102KC CLS62NP-121MC CLS62NP-122KC
Part Number CLS62NP-100NC CLS62NP-101MC CLS62NP-102KC CLS62NP-121MC CLS62NP-122KC
Package/Case 4-SMD 4-SMD 4-SMD 4-SMD 4-SMD
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CLS62 CLS62 CLS62 CLS62 CLS62
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core - - - - -
Inductance 100 µH 100 µH 100 µH 100 µH 100 µH
Tolerance - - - - -
CurrentRating(Amps) 228 mA 228 mA 228 mA 228 mA 228 mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 1.25Ohm Max 1.25Ohm Max 1.25Ohm Max 1.25Ohm Max 1.25Ohm Max
Q@Freq - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature - - - - -
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz