Citizen Finedevice Co Ltd CM41532768DZYT
CM41532768DZYT
Part No.:
CM41532768DZYT
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co Ltd
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaCM41532768DZYT.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CM415
ProductStatus:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
FrequencyStability:
FrequencyTolerance:
±20ppm
LoadCapacitance:
7pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
70 kOhms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.161 L x 0.059 W (4.10mm x 1.50mm)
Category:
Crystals
Datasheet:
ShinYuaCM41532768DZYT.pdf
1. How to order CM41532768DZYT on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CM41532768DZYT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CM41532768DZYT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CM41532768DZCT CM41532768DZYT CM41532768EZFT CM41532768DZFT CM41532768AZCT
Part Number CM41532768DZCT CM41532768DZYT CM41532768EZFT CM41532768DZFT CM41532768AZCT
Package/Case 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead
Series CM415 CM415 CM415 CM415 CM415
ProductStatus Active Active Active Active Active
Frequency 32.768 kHz 32.768 kHz 32.768 kHz 32.768 kHz 32.768 kHz
FrequencyStability - - - - -
FrequencyTolerance ±20ppm ±20ppm ±20ppm ±20ppm ±20ppm
LoadCapacitance 7pF 7pF 7pF 7pF 7pF
ESR(EquivalentSeriesResistance) 70 kOhms 70 kOhms 70 kOhms 70 kOhms 70 kOhms
OperatingMode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.161 L x 0.059 W (4.10mm x 1.50mm) 0.161 L x 0.059 W (4.10mm x 1.50mm) 0.161 L x 0.059 W (4.10mm x 1.50mm) 0.161 L x 0.059 W (4.10mm x 1.50mm) 0.161 L x 0.059 W (4.10mm x 1.50mm)