Powerex Inc. CM50TF-12H
CM50TF-12H
Part No.:
CM50TF-12H
Manufacturer:
Powerex Inc.
Category:
Transistors - IGBTs - Modules
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaCM50TF-12H.pdf
Description:
IGBT MODULE 600V 50A 250W
Packaging:
Bulk
Series:
IGBTMOD™
ProductStatus:
Obsolete
IGBTType:
Configuration:
Three Phase Inverter
Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max):
600 V
Current-Collector(Ic)(Max):
50 A
Power-Max:
250 W
Vce(on)(Max)@VgeIc:
2.8V @ 15V, 50A
Current-CollectorCutoff(Max):
1 mA
InputCapacitance(Cies)@Vce:
5 nF @ 10 V
Input:
Standard
NTCThermistor:
No
OperatingTemperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)