TDK-Lambda Americas Inc CME150-24
CME150-24
Part No.:
CME150-24
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
CME150-24.pdf
Description:
SWITCH MODE POWER SUPPLY
Packaging:
Bulk
Series:
CME (151W)
ProductStatus:
Last Time Buy
Type:
Open Frame
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input:
85 ~ 265 VAC
Voltage-Output1:
24V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Voltage-Output5:
Voltage-Output6:
Current-Output1:
Current-Output2:
Current-Output3:
Current-Output4:
Current-Output5:
Current-Output6:
Power(Watts):
151W
Applications:
ITE (Commercial), Medical
Voltage-Isolation:
4 kV
Efficiency:
82%
OperatingTemperature:
-10°C ~ 60°C
Features:
Adjustable Output
Category:
AC DC Converters
Datasheet:
ShinYuaCME150-24.pdf
1. How to order CME150-24 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CME150-24 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CME150-24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CME150-24.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CME150-24 pin diagram, CME150-24 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CME150-24
Part Number CME150-24
Manufacturer TDK-Lambda Americas Inc
Packaging Bulk
Series CME (151W)
ProductStatus Last Time Buy
Type Open Frame
NumberofOutputs 1
Voltage-Input 85 ~ 265 VAC
Voltage-Output1 24V
Voltage-Output2 -
Voltage-Output3 -
Voltage-Output4 -
Voltage-Output5 -
Voltage-Output6 -
Current-Output1 -
Current-Output2 -
Current-Output3 -
Current-Output4 -
Current-Output5 -
Current-Output6 -
Power(Watts) 151W
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage-Isolation 4 kV
Efficiency 82%
OperatingTemperature -10°C ~ 60°C