Vishay Dale CMF5510K700FKRE
CMF5510K700FKRE
Part No.:
CMF5510K700FKRE
Datasheet:
ShinYuaCMF5510K700FKRE.pdf
Description:
RES 10.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
10.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.090 Dia x 0.240 L (2.29mm x 6.10mm)