Vishay Dale CMF55121K00FKEA
CMF55121K00FKEA
Part No.:
CMF55121K00FKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaCMF55121K00FKEA.pdf
Description:
RES 121K OHM 1/2W 1% AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CMF
ProductStatus:
Active
Resistance:
121 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.090 Dia x 0.240 L (2.29mm x 6.10mm)