Vishay Dale CMF5516K000FKRE
CMF5516K000FKRE
Part No.:
CMF5516K000FKRE
Datasheet:
ShinYuaCMF5516K000FKRE.pdf
Description:
RES 16K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
16 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.090 Dia x 0.240 L (2.29mm x 6.10mm)