Digital Power Corporation CPCI-DC-3U-300/48R
CPCI-DC-3U-300/48R
Part No.:
CPCI-DC-3U-300/48R
Manufacturer:
Digital Power Corporation
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
CPCI-DC-3U-300/48R.pdf
Description:
36-72VDC INPUT, 48VDC NOMINAL. 3
Packaging:
Bulk
Series:
CPCI-3U-R (Ruggedized) COTS
ProductStatus:
Active
Type:
Enclosed
NumberofOutputs:
4
Voltage-Input:
85 ~ 264 VAC, 36 ~ 72 VDC
Voltage-Output1:
5V
Voltage-Output2:
3.3V
Voltage-Output3:
12V
Voltage-Output4:
-12V
Voltage-Output5:
Voltage-Output6:
Current-Output1:
30 A
Current-Output2:
40 A
Current-Output3:
5 A
Current-Output4:
1 A
Current-Output5:
Current-Output6:
Power(Watts):
354W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage-Isolation:
Efficiency:
OperatingTemperature:
-5°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, Remote Sense, Universal Input
Category:
AC DC Converters
Datasheet:
ShinYuaCPCI-DC-3U-300/48R.pdf
1. How to order CPCI-DC-3U-300/48R on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CPCI-DC-3U-300/48R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPCI-DC-3U-300/48R?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CPCI-DC-3U-300/48R
Part Number CPCI-DC-3U-300/48R
Manufacturer Digital Power Corporation
Packaging Bulk
Series CPCI-3U-R (Ruggedized) COTS
ProductStatus Active
Type Enclosed
NumberofOutputs 4
Voltage-Input 85 ~ 264 VAC, 36 ~ 72 VDC
Voltage-Output1 5V
Voltage-Output2 3.3V
Voltage-Output3 12V
Voltage-Output4 -12V
Voltage-Output5 -
Voltage-Output6 -
Current-Output1 30 A
Current-Output2 40 A
Current-Output3 5 A
Current-Output4 1 A
Current-Output5 -
Current-Output6 -
Power(Watts) 354W
Applications ITE (Commercial)
Voltage-Isolation -
Efficiency -
OperatingTemperature -5°C ~ 70°C (With Derating)