GMW Associates CPCO-2000-77-BP10
CPCO-2000-77-BP10
Part No.:
CPCO-2000-77-BP10
Manufacturer:
GMW Associates
Category:
Current Transducers
Package:
Box
Datasheet:
ShinYuaCPCO-2000-77-BP10.pdf
Description:
DC-AC CURRENT PROBE, CLAMP-ON, 2
Packaging:
Box
Series:
CPCO
ProductStatus:
Active
ForMeasuring:
AC/DC
SensorType:
Open Loop
Current-Sensing:
2000A
NumberofChannels:
1
Output:
Ratiometric, ±10V
Sensitivity:
Frequency:
DC ~ 40kHz
Linearity:
±0.5%
Accuracy:
1%
Voltage-Supply:
11V ~ 31V
ResponseTime:
10µs
Current-Supply(Max):
47mA
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C
Polarization:
Bidirectional
MountingType:
Panel Mount
Category:
Current Transducers
Datasheet:
ShinYuaCPCO-2000-77-BP10.pdf
1. How to order CPCO-2000-77-BP10 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CPCO-2000-77-BP10 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPCO-2000-77-BP10?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CPCO-1000-77-MA CPCO-4000-77-RMS CPCO-2000-77-RMS CPCO-1000-77-RMS CPCO-2000-77-BP10
Part Number CPCO-1000-77-MA CPCO-4000-77-RMS CPCO-2000-77-RMS CPCO-1000-77-RMS CPCO-2000-77-BP10
Manufacturer GMW Associates GMW Associates GMW Associates GMW Associates GMW Associates
Packaging Box Box Box Box Box
Series CPCO CPCO CPCO CPCO CPCO
ProductStatus Active Active Active Active Active
ForMeasuring AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC
SensorType Open Loop Open Loop Open Loop Open Loop Open Loop
Current-Sensing 2000A 2000A 2000A 2000A 2000A
NumberofChannels 1 1 1 1 1
Output Ratiometric, ±10V Ratiometric, ±10V Ratiometric, ±10V Ratiometric, ±10V Ratiometric, ±10V
Sensitivity - - - - -
Frequency DC ~ 40kHz DC ~ 40kHz DC ~ 40kHz DC ~ 40kHz DC ~ 40kHz
Linearity ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5%
Accuracy 1% 1% 1% 1% 1%
Voltage-Supply 11V ~ 31V 11V ~ 31V 11V ~ 31V 11V ~ 31V 11V ~ 31V
ResponseTime 10µs 10µs 10µs 10µs 10µs
Current-Supply(Max) 47mA 47mA 47mA 47mA 47mA
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C