GMW Associates CPCO-2000-77-MA
CPCO-2000-77-MA
Part No.:
CPCO-2000-77-MA
Datasheet:
ShinYuaCPCO-2000-77-MA.pdf
Current-Sensing:
2000A
Output:
Ratiometric, 4mA ~ 20mA
Sensitivity:
Frequency:
DC ~ 40kHz
Linearity:
±0.5%
Accuracy:
1%
Voltage-Supply:
11V ~ 26V
ResponseTime:
10µs
Current-Supply(Max):
47mA
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C