Bourns Inc. CR2512-JW-431ELF
CR2512-JW-431ELF
Part No.:
CR2512-JW-431ELF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCR2512-JW-431ELF.pdf
Description:
RES SMD 430 OHM 5% 1W 2512
  • Related Categories
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CR2512
ProductStatus:
Active
Resistance:
430 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1W
Composition:
Thick Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.248 L x 0.122 W (6.30mm x 3.10mm)
Height-Seated(Max):
0.030 (0.75mm)
NumberofTerminations:
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet:
ShinYuaCR2512-JW-431ELF.pdf
1. How to order CR2512-JW-431ELF on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CR2512-JW-431ELF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CR2512-JW-431ELF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CR2512-JW-750ELF CR2512-JW-102ELF CR2512-FX-62R0ELF CR2512-J/-2R2ELF CR2512-JW-431ELF
Part Number CR2512-JW-750ELF CR2512-JW-102ELF CR2512-FX-62R0ELF CR2512-J/-2R2ELF CR2512-JW-431ELF
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Series CR2512 CR2512 CR2512 CR2512 CR2512
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 430 Ohms 430 Ohms 430 Ohms 430 Ohms 430 Ohms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 1W 1W 1W 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.248 L x 0.122 W (6.30mm x 3.10mm) 0.248 L x 0.122 W (6.30mm x 3.10mm) 0.248 L x 0.122 W (6.30mm x 3.10mm) 0.248 L x 0.122 W (6.30mm x 3.10mm) 0.248 L x 0.122 W (6.30mm x 3.10mm)
Height-Seated(Max) 0.030 (0.75mm) 0.030 (0.75mm) 0.030 (0.75mm) 0.030 (0.75mm) 0.030 (0.75mm)