Sumida America Components Inc. CR75NP-470KC
CR75NP-470KC
Part No.:
CR75NP-470KC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaCR75NP-470KC.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1.1A 180 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CR75
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
1.1 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
180mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
13MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test:
2.52 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaCR75NP-470KC.pdf
1. How to order CR75NP-470KC on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CR75NP-470KC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CR75NP-470KC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CR75NP-470KC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CR75NP-470KC CR75NP-100KC CR75NP-330KC CR75NP-680KC CR75NP-101KC
Part Number CR75NP-470KC CR75NP-100KC CR75NP-330KC CR75NP-680KC CR75NP-101KC
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series CR75 CR75 CR75 CR75 CR75
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 1.1 A 1.1 A 1.1 A 1.1 A 1.1 A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 180mOhm Max 180mOhm Max 180mOhm Max 180mOhm Max 180mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant 13MHz 13MHz 13MHz 13MHz 13MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz