Crystek Corporation CRBAMP-100-6000
CRBAMP-100-6000
Part No.:
CRBAMP-100-6000
Manufacturer:
Crystek Corporation
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaCRBAMP-100-6000.pdf
Description:
IC RF AMP 100MHZ-6GHZ
Packaging:
Bulk
Series:
RedBox
ProductStatus:
Obsolete
Frequency:
100MHz ~ 6GHz
P1dB:
17dBm
Gain:
18dB
NoiseFigure:
3.5dB
RFType:
Voltage-Supply:
4.75V ~ 5.25V
Current-Supply:
60mA
TestFrequency:
100MHz ~ 6GHz
MountingType:
Category:
RF Amplifiers
Datasheet:
ShinYuaCRBAMP-100-6000.pdf
1. How to order CRBAMP-100-6000 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CRBAMP-100-6000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRBAMP-100-6000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CRBAMP-100-6000
Part Number CRBAMP-100-6000
Manufacturer Crystek Corporation
Packaging Bulk
Series RedBox
ProductStatus Obsolete
Frequency 100MHz ~ 6GHz
P1dB 17dBm
Gain 18dB
NoiseFigure 3.5dB
RFType -
Voltage-Supply 4.75V ~ 5.25V
Current-Supply 60mA
TestFrequency 100MHz ~ 6GHz