Vishay Dale CRCW01001K00FREL
CRCW01001K00FREL
Part No.:
CRCW01001K00FREL
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRCW01001K00FREL.pdf
Description:
RES SMD 1K OHM 1% 1/32W 01005
  • Related Categories
Package/Case:
01005 (0402 Metric)
Resistance:
1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.03W, 1/32W
TemperatureCoefficient:
±250ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
Height-Seated(Max):
0.006 (0.15mm)