Vishay Dale CRCW040210M0JNEE
CRCW040210M0JNEE
Part No.:
CRCW040210M0JNEE
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRCW040210M0JNEE.pdf
Description:
RES SMD 10M OHM 5% 1/16W 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
Features:
Automotive AEC-Q200
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.016 (0.40mm)
NumberofTerminations:
Datasheet:
ShinYuaCRCW040210M0JNEE.pdf
1. How to order CRCW040210M0JNEE on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CRCW040210M0JNEE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW040210M0JNEE?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CRCW0402100KJNEE CRCW0402100RJNEE CRCW040210K0JNEE CRCW040210M0JNEE CRCW040210R0JNEE
Part Number CRCW0402100KJNEE CRCW0402100RJNEE CRCW040210K0JNEE CRCW040210M0JNEE CRCW040210R0JNEE
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CRCW CRCW CRCW CRCW CRCW
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 10 MOhms 10 MOhms 10 MOhms 10 MOhms 10 MOhms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm)