Vishay Dale CRCW0201220RFKED
CRCW0201220RFKED
Part No.:
CRCW0201220RFKED
Datasheet:
ShinYuaCRCW0201220RFKED.pdf
Description:
RES SMD 220 OHM 1% 1/20W 0201
Resistance:
220 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.05W, 1/20W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
0.010 (0.26mm)