Vishay Dale CRCW02016K49FKED
CRCW02016K49FKED
Part No.:
CRCW02016K49FKED
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRCW02016K49FKED.pdf
Description:
RES SMD 6.49K OHM 1% 1/20W 0201
  • Related Categories
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CRCW
ProductStatus:
Active
Resistance:
6.49 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.05W, 1/20W
Composition:
Thick Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
0.010 (0.26mm)