Vishay Dale CRCW04022K20JNEE
CRCW04022K20JNEE
Part No.:
CRCW04022K20JNEE
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRCW04022K20JNEE.pdf
Description:
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/16W 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
2.2 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.016 (0.40mm)