Vishay Dale CRCW04029M10FKED
CRCW04029M10FKED
Part No.:
CRCW04029M10FKED
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRCW04029M10FKED.pdf
Description:
RES SMD 9.1M OHM 1% 1/16W 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
9.1 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
Features:
Automotive AEC-Q200
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.016 (0.40mm)