Vishay Dale CRCW0603100KFKEL
CRCW0603100KFKEL
Part No.:
CRCW0603100KFKEL
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRCW0603100KFKEL.pdf
Description:
RES SMD 100K OHM 1% 1/10W 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
Features:
Automotive AEC-Q200
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm)
Height-Seated(Max):
0.020 (0.50mm)