Vishay Dale CRCW060314K0FKEC
CRCW060314K0FKEC
Part No.:
CRCW060314K0FKEC
Datasheet:
ShinYuaCRCW060314K0FKEC.pdf
Description:
RES SMD 14K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance:
14 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm)
Height-Seated(Max):
0.020 (0.50mm)