Vishay Dale CRCW060314R3FKEA
CRCW060314R3FKEA
Part No.:
CRCW060314R3FKEA
Datasheet:
ShinYuaCRCW060314R3FKEA.pdf
Description:
RES SMD 14.3 OHM 1% 1/10W 0603
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Resistance:
14.3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm)
Height-Seated(Max):
0.020 (0.50mm)