Vishay Dale CRCW060316R5FKEB
CRCW060316R5FKEB
Part No.:
CRCW060316R5FKEB
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRCW060316R5FKEB.pdf
Description:
RES SMD 16.5 OHM 1% 1/10W 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Series:
CRCW
Resistance:
16.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
Features:
Automotive AEC-Q200
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm)
Height-Seated(Max):
0.020 (0.50mm)