Vishay Dale CRCW0603200MJPEAHR
CRCW0603200MJPEAHR
Part No.:
CRCW0603200MJPEAHR
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRCW0603200MJPEAHR.pdf
Description:
RES SMD 200M OHM 5% 1/10W 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CRCW-HR
Resistance:
200 MOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±500ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm)
Height-Seated(Max):
0.020 (0.50mm)
NumberofTerminations:
Datasheet:
ShinYuaCRCW0603200MJPEAHR.pdf
1. How to order CRCW0603200MJPEAHR on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CRCW0603200MJPEAHR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW0603200MJPEAHR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CRCW0603470MJPEAHR CRCW0603100MJPEAHR CRCW060347M0JPEAHR CRCW0603220MJPEAHR CRCW0603200MJPEAHR
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Series CRCW-HR CRCW-HR CRCW-HR CRCW-HR CRCW-HR
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 200 MOhms 200 MOhms 200 MOhms 200 MOhms 200 MOhms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±500ppm/°C ±500ppm/°C ±500ppm/°C ±500ppm/°C ±500ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm) 0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm) 0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm) 0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm) 0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm)
Height-Seated(Max) 0.020 (0.50mm) 0.020 (0.50mm) 0.020 (0.50mm) 0.020 (0.50mm) 0.020 (0.50mm)