Vishay Dale CRCW25122R20JNEG
CRCW25122R20JNEG
Part No.:
CRCW25122R20JNEG
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRCW25122R20JNEG.pdf
Description:
RES SMD 2.2 OHM 5% 1W 2512
  • Related Categories
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CRCW
ProductStatus:
Active
Resistance:
2.2 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.248 L x 0.124 W (6.30mm x 3.15mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)