Bourns Inc. CRM1206-FX-R910ELF
CRM1206-FX-R910ELF
Part No.:
CRM1206-FX-R910ELF
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRM1206-FX-R910ELF.pdf
Description:
RES 0.91 OHM 1% 1/2W 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Series:
CRM1206
Resistance:
910 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.122 L x 0.063 W (3.10mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)