Bourns Inc. CSM2F-6918-L050J00
CSM2F-6918-L050J00
Part No.:
CSM2F-6918-L050J00
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Specialized Resistors
Package:
Datasheet:
ShinYuaCSM2F-6918-L050J00.pdf
Description:
SHUNTMETRIC 6918 L050 5% 50W TC5
Packaging:
Bag
Series:
CSM2F-6918
ProductStatus:
Active
Type:
Shunt, Battery
Applications:
Automotive AEC-Q200
Composition:
Resistance:
50 µOhms
Impedance:
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
36W
TemperatureCoefficient:
±150ppm/°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 170°C
Category:
Specialized Resistors
Datasheet:
ShinYuaCSM2F-6918-L050J00.pdf
1. How to order CSM2F-6918-L050J00 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CSM2F-6918-L050J00 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CSM2F-6918-L050J00?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CSM2F-6918-L050J01 CSM2F-6918-L050JT1 CSM2F-6918-L050JT0 CSM2F-6918-L050J00 CSM2F-6918-L050J02
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Series CSM2F-6918 CSM2F-6918 CSM2F-6918 CSM2F-6918 CSM2F-6918
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Shunt, Battery Shunt, Battery Shunt, Battery Shunt, Battery Shunt, Battery
Composition - - - - -
Resistance 50 µOhms 50 µOhms 50 µOhms 50 µOhms 50 µOhms
Impedance - - - - -
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 36W 36W 36W 36W 36W
TemperatureCoefficient ±150ppm/°C ±150ppm/°C ±150ppm/°C ±150ppm/°C ±150ppm/°C
OperatingTemperature -40°C ~ 170°C -40°C ~ 170°C -40°C ~ 170°C -40°C ~ 170°C -40°C ~ 170°C